Týdenní plán 7.10. - 11.10.

Publikováno: 4.10.2024 Autor(ka): Zdena Boušková

Dobrý den,

další týden je za námi a já začnu informací ohledně poznámek za pozdní příchod, jak jsem slíbila.

1. Dle poslední informace od paní zástupkyně za první stupeň nedošlo k žádné změně oproti minulému týdnu. Tudiž, poznámky za pozdní příchod by se nám - páťákům neměly psát do školy online. Pokud vám někdo tuto poznámku napíše, kontaktujte mne a já ji dám smazat. Toto téma se pořád řeší a může se tedy stát, že dojde ke změně. Ale to vám pak samozřejmě dám vědět.

2. Naši třídu čeká výlet do Hořovic. Paní asistentka Ilonka nám slíbila soukromou komentovanou prohlídku zámku. 24. října (čtvrtek) tedy vyrážíme do Hořovic. Cena bude 100,- Kč (50,- za vstup do prostor zámku + cca 50,- Kč za dopravu).

3. Včera se děti zúčastnily přednášky p. Coubala (společnost Prales dětem) na téma Národní parky ČR. Bohužel jsem se o této akci dozvěděla jen den předem, tudiž jsem vás minulý týden nemohla informovat. Nicměně jsem ráda, že se nám povedlo ještě sehnat volnou hodinu pro naši třídu. Cena přednášky je 60,- Kč za dítě.

4. Kroužky školy:

Do přílohy vám nahraju soubor, kde by měl být kompletní výčet všech školních kroužků, který jsem obdržela od vedení.

5. Přes víkend se pokusím přidat do fotogalerie slibované fotky prací vašich dětí z výtvarné výchovy na téma Moje jméno. Jak jsem již minule zmiňovala, moc se jim to povedlo, tedy škoda nevidět :-).

6. Učivo:

Matematika: na začátku týdne budeme ještě opakovat převody jednotek délky. Většina dětí to opravdu umí, ale některé věci tam ještě vržou. Pak budeme pokračovat opakováním - písemné dělení jednociferným číslem + písemné násobení. PS str. 15/2 (dokončíme), str. 16 celá. Příští týden také plánuji krátký test / písemku z tohoto opakování (písemné dělení, písemné násobení, převody jednotek, písemné sčítání). Od každého jeden příklad, převody pár příkladů navíc. Tím kapitolu Opakování (minulého ročníku) definitivně uzavřeme. Dětem ještě upřesním, jestli to bude středa nebo čtvrtek. Záleží jak stihneme zopakovat. Vidím to spíš na ten čtvrtek.

Pak začneme kapitolu: Asociativní zákon pro sčítání, PS str. 18, možná se nám povede stihnout i str. 19.

AJ: Kapitola C - Come to the park - uč. str. 8 + 9 (sloveso "can"). Opakovat i dosud uvedené slovíčka v slovníku z probíraných kapitol.

Přír.: Nerosty kovové - stříbro + nekovové (uč. str. 9, 10).

Vlast: dokončíme Středočeský kraj - uč. str. 11, PS str. 9. Začneme kraj Jihočeský, uč. str. 12.

Z vlastivědy mají mít děti na pátek 11.10. připravený referát: zpracují jedno historicky, přírodně, kulturně, či jinak známe místo, stavbu, památku v Středočeském kraji. Pouze jedno a dle vlastního výběru.

7. K placení výletů:

Jak jsem vám na třídní schůzce řekla, do konce října se musí zaplatit SRPŠ + pracovní sešity. Do konce listopadu budget 1000,-Kč na výlety, exkurze, atd.

Nicméně, vzhledem k tomu, že plánujeme výlet do Hořovic, potřebuji mít alespoň tuto částku na účtu dítěte k dispozici.

Někteří rodiče již zaplatili najednou všechno, včetně celého budgetu. Chci poprosit rodiče, kteří zatím nezaplatili budget 1000 korun, aby svému dítěti zatím poslali na pokladnu částku za plánovaný výlet do Hořovic a za včerejší přednášku p. Coubala. Učetní by to jinak nemohla strhnout z účtu dítěte a pokud tam tu částku za výlet do Hořovic dítě mít nebude, nemělo by dítě na výlet s námi jet.

Poprosím tedy zatím o zaslání částky 160,-Kč / dítě na šk. pokladnu. (100,- Hořovice zámek + 60,- p. Coubal).

Moc vám děkuji.

Snad je to takhle všechno, mějte fajn víkend.

Z.