Zkrácený týden 11. 4. - 13. 4. + připomenutí k švp

Publikováno: 10.4.2022 Autor(ka): Lucie Hošková

Dobrý den,

tento týden půjdeme do školy pouze od pondělí do středy. Ve čtvrtek mají děti prázdniny a v pátek je svátek.

V pondělí nás čeká předposlední plavání - tradiční sraz v 7:40 před školou.

V úterý a ve středu potřebují děti hlavně vybavený a zkontrolovaný penál (píšící pera, ořezané a doplněné pastelky a ořezané tužky - v momentě, kdy jdeme rýsovat je zapotřebí, aby měly děti tužku č. 3). Kdo nemá v košíčku nebo boxíku nůžky (dostávaly děti v 1. třídě), tak také prosím dodejte. Pokud někomu z dětí dopsal fix na tabulku, tak prosím také dodat.

V úterý budeme v matematice vyplňovat pracovní listy, které nám zbyly ze dne Žák učitelem. V českém jazyce, budeme vyhledávat v mnou nakopírovaných textech podstatná jména a slovesa. Při čtení se budeme tentokrát věnovat pisatelství a budeme přepisovat příběh pro skřítka Liberýnka.

Ve středu si budeme povídat v prvouce o jarních rostlinách, děti nepotřebují PS. V matematice budeme trénovat podobné úlohy těm, které budou ve velkém testu, který budeme psát hned po Velikonocích, také nepotřebují PS. V českém jazyce budeme nadále poznávat podstatná jména a slovesa, aby se děti na slovesa dokázaly zeptat - co, kdo dělá a aby si na pod. jména dokázaly ukázat ten, ta, to, ty a hlavně zvládly určit, zda je to osoba, zvíře, věc, nebo také vlastnost, činnost,... Na čtení máme ve škole Čtení s porozuměním, tak budeme v něm pracovat - Kdo ho má doma, ať si ho na středu donese.

DŮLEŽITÉ PŘIPOMENUTÍ:

DO 12. 4. JE POTŘEBA MÍT ZAPLACENU ALESPOŇ POLOVINU CENY Z UBYTOVÁNÍ ŠKOLY V PŘÍRODĚ = 1225,-

A DO 12. 5. DRUHOU POLOVINU.

NEBO MŮŽETE ZAPLATIT DO 12. 4. CENU CELOU 2450,-.

ČÁSTKU POŠLETE NA ČÍSLO ÚČTU ŠKOLY (NAJDETE HO NA STRÁNKÁCH ŠKOLY) A VARIABILNÍ SYMBOL NAJDETE NA ŽÁKOVSKÉ KNÍŽCE. Protože je mám u sebe, kdo by potřeboval, tak mi napište a já vám var. symbol pošlu.

Cenu za bus budeme řešit, až jí budeme vědět.