Týden 14.- 18.10.

Publikováno: 11.10.2024 Autor(ka): Lenka Píšová

Dobrý den, posílám týdenní plán na následující týden.

Nechávám si u sebe školní sešit z ČJ a písanku k vyhodnocení,  DÚ je z M str. 21/8 parkety, početník strana 5 - dokončit první dva sloupečky. To jsem dětem neřekla, kdyby se divily :)

Dnes jsme si vyzkoušeli psaní příběhu - převyprávění pohádky O Budulínkovi. Nejprve jsme se na ni podívali (https://www.youtube.com/watch?v=c-imTGNZDxY) poté si napsali klíčová slova, pověděli, jak příběh začal a začali psát. Ve psaní budeme pokračovat příště, využíváme sešit prvouky z druhé strany - oba sešity potřebujeme ve čtvrtek a zápisů nebo pracovních listů z PRV nebude mnoho. Krásně nám na oba účely jeden sešit vystačí.

Příští týden v pátek nás čeká den bez aktovek "No Bagpack Day" - je to takové oživení běžné výuky. Běžně se učí, rozvrh je stejný, jen děti si mohou přinést své učení v jakémkoli jiném zavazadle než běžné aktovce. Fantazii se meze nekladou, zavazadlo nesmí ohrožovat a omezovat (tedy žádné nadměřné předměty jako například popelnice - ano, i to někoho napadlo), jinak se cení nápaditost ale také praktičnost. S dětmi si podrobně povíme v pondělí.

Přeji hezký víkend a samé milé zážitky

Lenka Píšová