Vyjádření ředitelky školy ke dni 16. 9. 2024

Publikováno: 18.9.2024 Autor(ka): Michaela Hatinová

Vážení rodiče,

neboť kolují dezinformace, považuji za důležité Vás informovat o vzniklé situaci ze dne 16. 09. 2024, kdy došlo k fyzickému napadení žáka spolužákem bez použití zbraní. Zafungovalo řešení krizových situací, které bylo dohodnuto před začátkem školního roku a podle kterého se dotčení pedagogové zachovali a tím zajistili bezpečnost žáků. Byly přivolány složky záchranného sboru PČR i záchranná služba. Ihned byli také informováni a přivoláni rodiče dotčených žáků. Nadále se uklidňovala situace ve všech ostatních třídách. Ve třídách dne 17. 09. 2024 proběhly mimořádné třídnické hodiny s vysvětlením, uklidněním nastalé situace a zopakováním pravidel při krizových situacích.

Naší prioritou je především zajištění bezpečnosti vašich dětí a také zaměstnanců školy. Škola je v rámci platné legislativy limitována v  možnostech řešení takovýchto nepředvídatelných incidentů. Vedení školy společně s metodiky prevence danou situaci ihned řešilo a nadále řeší s patřičnými úřady - OSPOD, PČR. Informován byl také zřizovatel školy města Zdice.

Mgr. Vendula Grossová, ředitelka školy